ATAK SÜRÜCÜ KURSU
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

SİTEDE ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTERMİSİNİZ
EHLİYET DOSYALARINI ALMAYANLAR DİKKAT

EHLİYET DOSYALARINI ALMAYANLAR DİKKAT

Tarih 30 Kasım 2013, 17:24 Editör

Sürücü kurslarında ehliyetini kazanıp almayan kursiyerlerimizin dikkatine

EHLİYET DOSYALARINI ALMAYANLAR DİKKAT
 
Ehliyet almayı hak etmiş fakat dosyasını bağlı olduğu sürücü kursundan almamış sürücü adaylarının en geç iki yıl içerisinde dosyalarını almaları gerekiyor.
 
 Dosyalarını almayan adayların ise hakları yanıyor ve adayın bu durumda yeniden bir sürücü kursuna kayıt olup tüm eğitimleri alıp, yeniden sınavlarda başarı göstermesi gerekiyor.
 
 Millî Eğitim Bakanlığı Sürücü Kursları Yönetmeliğinde gittiği değişiklikle sürücü kurslarının arşivlerinde birikmiş olan aday dosyalarına da bir çözüm getirdi. Buna göre yönetmelikten sonra hak edilmiş dosyaların iki yıl içinde mutlaka teslim alınması gerekiyor.
 
 Çünkü bu hakları yanıyor ve adayın sil baştan yeniden bir kursa kayıt olup, yönetmeliğe göre kursun belirlediği ücreti yeniden ödemesi, sınavlara girerek başarı gösterdikten sonra tekrar vergi dairesi için 334 TL, Emniyet Müdürlüğü'ne ise kart basım ücreti olan 101 TL'yi ödemesi gerekiyor.
 
 Yani dosyayı hak edene kadar verilen tüm emek boşa gitmiş oluyor. Yani iki yıl içerisinde sürücü belgesi dosyalarını almayan kursiyerlerin hakları yok edilecek. Yönetmelikte bu belirtiliyor.
 
 Dolayısıyla 2 yılı geçmiş dosya sahiplerinin bir daha sürücü belgesi alabilmeleri için yeniden kursa gelmeleri gerekecek.

Bu haber 1692 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kurs haberleri

BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTERMİSİNİZ

BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTERMİSİNİZ BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTERMİSİNİZ

Yeni ehliyetler 1 Ocak 2015'te

Yeni ehliyetler 1 Ocak 2015'te İçişleri Bakanı Muammer Güler, yeni ehliyetlerin 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren verilmeye başlanacağını söyledi. G...

ANKET

YENİ SINAV SİSTEMİNİ DEĞERLENDİRELİM

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Atak Sürücü Kursu ©Copyright 2011
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu